Дома Македонски спорт Mитревски со уште еден спектакуларен настап му донесе победа на Порто

Mитревски со уште еден спектакуларен настап му донесе победа на Порто

Голманот на репрезентацијата на Македонија Никола Митревски одигра фантастичен натпревар и беше најзаслужен што Порто оствари победа во дуелот со Спортинг Лисабон (33:27).

Митревски не беше во улога на стартер, но кога беше на голот беше несовладлив. Во игра велзе кога Порто имаше негатива од 10:11, до крајот собра 14 одбрани од 27 шута. За Спортинг ова беше прв пораз, а десетта победа во низа за Порто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пукна во Шалке: Откази добија тренерот, спортскиот директор, тим менаџерот и фитнес тренерот!

Германски Шалке веќе подолг период е во криза и тимот се наоѓа на последното место во герм…