Дома Македонски спорт Mилевски го објави списокот за натпреварите со Малта и Фарски Острови

Mилевски го објави списокот за натпреварите со Малта и Фарски Острови


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонскиот селектор Благоја Милевски денес го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварот со Малта во квалификациите за Европското првенство 2024 на 23-ти март и четири дена подоцна пријателскиот со Фарски Острови.

Аријан Адеми кој го комплетира својот трансфер во Кина во овој период сепак е на списокот на селекторот, тука е и Илија Несторовски во нападот. Дебитантски повик во средниот ред доби Давор Здравковски.

Во одбраната новост е враќањето на Владица Брдаровски. Останатите имиња на списокот стандардните репрезентативци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…