Дома Трансфер зона Mилан го претстави првото летно засилување

Mилан го претстави првото летно засилување

Eкипата на Милан денес го промовираше своето прво летно засилување, станува збор за искусниот голман, Марко Спортиело.

Спортиело во Милан доаѓа како слбооден играч откако му заврши договорот со Аталанта. Во Милан 31-годишниот голман пристигнува за да биде резерва на првиот чувар Марк Мањан.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Досега замена за Французинот беше Циприан Татарушану, но Романецот си заминува. Спортиело потпиша договор со Милан до јуни 2027 година. Низ кариерата Спортиело често пати беше втора опција.

Четири сезони беше прва опција, две во аталанта и по една во Фиорентина и Фросиноне. Станува збор за квалитетен голман кој кога добиваше шанса беше на нивото на задачата. Во Милан ќе го носи дресот со број 57.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…