Дома Останати Тенис Kирјос на Синсинати со фантастични потези ја креваше публиката на нозе (ВИДЕО)

Kирјос на Синсинати со фантастични потези ја креваше публиката на нозе (ВИДЕО)

0

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се пласираше во второто коло на Мастерсот во Синсинати, благодарение на победата над Лоренцо Сонего со резултат 2:0 – 7:5, 6:4.

Мечот траеше еден час и 19 минути, а Кирјос во наредната рунда ќе игра против Русинот Карен Качанов. Ќе потсетиме, Австралиецот се наоѓа во иста половина како и Ѓоковиќ кој својот прв меч на Синсинати го игра против Сем Квери вечерва од 21:00 часот.

Кирјос во овој меч изведе неколку фантастични потези со кои ја креваше публиката на нозе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Лудиот Кирјос со автомобил вреден 300.000 евра удри во бандера (ФОТО)

Ник Кирјос продолжува да лудува и надвор од теренот. Австралискиот тенисер Ник Кирјос чест…