Дома Видео Joкиќ маестрално асистира и без гледање 🎥

Joкиќ маестрално асистира и без гледање 🎥

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ продолжува да игра во врвна форма и според многумина е главен кандидат за признанието МВП во регуларниот дел од сезоната.

Во вчерашниот триумф на Денвер против Хјустон Јокиќ уште еднаш го покажа неговиот фантастичен преглед на играта. Србинот мајсторски без гледање го проигра својот соиграч кој лесно поентираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите Коби Брај…