Дома Фудбал Останато Jужна Африка не го пушти Чедомир Јаневски во АЕЛ Лимасол

Jужна Африка не го пушти Чедомир Јаневски во АЕЛ Лимасол


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Чедомир Јаневски не доби предвремен раскин на договорот од стручниот штаб на Јужна Африка за да го преземе АЕЛ Лимасол.

Јаневски се договори со клубот каде што настапуваат Македонците Давор Здравковски и Кире Ристевски, но Јужна Африка не постигна договор со клубот. Дека договорот на Јаневски пропаѓа стана јасно откако АЕЛ објави дека нивни нов тренер ќе биде Савас Пантелидес.

Чедомир Јаневски е еден од најдобрите македонски тренери кој во еден период ја водеше и „А“ репрезентацијата, а со Вардар пред четири години се пласираше во групната фаза од Лигата на Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…