Дома Трансфер зона Jувентус пронајде идеално засилување во средниот ред – Тони Крос!

Jувентус пронајде идеално засилување во средниот ред – Тони Крос!

Toни Крос се приближува кон крајот на својот договор со Реал Мадрид, Германецот влезе во последните шест месеци и прашаање е дали ќе остане во овој клуб и наредната сезона.

Реал Мадрид се уште не донел одлука за Крос кој веќе има 34 години. Јасно е дека најдобриот фудбал во кариерата е зад Крос, но далеку од тоа дека тој не е способен да одигра уште некоја сезона на високо ниво.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


По последните информации интерес за Крос, покажал Јувентус. Во минатото „старата дама“ знаеше да „погоди“ со доведувањето на бесплатни засилувања, меѓутоа тоа беше најмногу благодарение на Бепе Марота кој денес работи одлично во Интер.

Крос сезонава одигра 30 натпревари за Реал Мадрид, а во нив постигна еден гол и подели седум асистенции. „Газета дело Спорт“ додава дека во овој момент се работи само за интерес од Јувентус и немало некои посериозни контакти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…