Дома Фудбал Eл Класико: Роналдо поуспешен од Меси на „Ноу Камп“?!

Eл Класико: Роналдо поуспешен од Меси на „Ноу Камп“?!

Вчерашното „Ел Класико“ сигурно беше едно од најинтересните во последните неколку години.

Имено, Кристиано Роналдо, во овој натпревар постигна погодок, а потоа заработи и исклучување. „Португалецот“ на „Камп Ноу“ не беше стратер тој во игра влезе во 58 минута од средбата, а беше исклучен во 82, голот кој беше навистина прекрасен го постигна две минути претходно.

Но, Шпанците успеаа да дојдат до навистина интересен податок. Овој погодок за Роналдо беше негов 11 на „Ноу Кам“ во натпреварите помеѓу Барса и Реал, тоа е еден гол повеќе од Лионел Меси.

Покрај тоа што Меси игра „дома“, изгледа дека „Камп Ноу“, повеќе му одговара на Португалецот.

За крај уште еднаш погледнете го прекарсниот погодок на Кристано Роналдо.