Дома Фудбал Англија Eмилијано Мартинез постави негативен рекорд во Премиер лигата: Ова не му се случило на ниту еден друг голман

Eмилијано Мартинез постави негативен рекорд во Премиер лигата: Ова не му се случило на ниту еден друг голман

Aргентинскиот чувар на мрежата, Емилијано Мартинез во вчерашниот натпревар против Ливерпул си постигна автогол со што постави негативен рекорд во Премиер лигата.

Тој автогол за Мартинез беше трет во најсилното англиско натпреварување и така стана првиот голман кој си постигнал толку автоголови во една сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Кристијано Роналдо не постигна гол за Португалија и во вториот натпревар на ова Европско п…