Дома Македонски спорт Мак фудбал Eкспедицијата на Рига пристигна во Скопје 📸

Eкспедицијата на Рига пристигна во Скопје 📸

Утре во Конференциската Лига Шкендија ќе игра против Рига против Летонија.

Рига на домашен терен во претходниот натпревар победи со 2:0 и сега има одлична предност пред утрешниот реванш на Арената во Скоје.

Експедицијата на Рига сега ја чека одмор до 19:30 за кога е закажана прес-конференцијата пред натпреварот, а од 20:00 часот ќе тренираат на „Тодор Проески.

Фото: Рига ФК

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…