Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Eвропското „класико“ за Франција, Кејн трагичар

Eвропското „класико“ за Франција, Кејн трагичар


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Франција е последниот полуфиналист на Светското првенство во Катар откако вечерва ја совлада Англија со 1:2.

Гледавме одличен натпревар во кои и Англичаните имаа свои шанси, но на крајот сепак Франција беше таа која што се радуваше и го продолжи патот кон одбраната на шампионската титула. Чуамени по само 17 минуити игра ја доведе Франција во водство. Англија започна да игра подобро по тој гол на Франција.

Таквата игра им се исплатеше во 54. минута кога Хари Кејн ја реализираше најстрогата казна. Но, повторно откако Англија изедначи Франција стана подобриот тим на теренот.

Победата за Франција ја обезбеди Жиру кој игра одлично првенство. Голема прилика за второ изедначување Англија пропушти преку Кејн во 84. минута, напаѓачот на Тотенхем доби нов пенал, но овој пат не погоди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …