Дома Македонски спорт Мак фудбал Eвропските квалификации го поделијата четвртото коло во ПМФЛ во три дена

Eвропските квалификации го поделијата четвртото коло во ПМФЛ во три дена

Обврските во европските квалификации го поделија четвртото коло во македонската прва лига во три дена.

Натпреварите од четвртото коло ќе се играат во три дена, од сабот до понеделник. Две средби ќе се играат во понеделник, три во сабота и еден во недела.

САБОТА

Академија Пандев – Струга ТЛ
Работнички – Вардар
Македонија ЃП – Беласица

НЕДЕЛА

Шкупи – Пелистер

ПОНЕДЕЛНИК

Шкендија – Борец
Силекс – Ренова

Сите натпревари се играат во терминот од 16:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Навивачите на Сити му се налутија на Гвардиола: Немаме време сите во среда навечер за гледање фудбал во живо!

Пеп Гвардиола ги критикуваше навивачите на Манчестер Сити, а тие веднаш му одговорија. Сит…