Дома Фудбал Репрезентации Aргентина ја декласираше Никарагва, Меси си поигруваше со немоќните противници (ВИДЕО)

Аргентина рано утрово одигра пријателски натпревар, а „настрада“ селекцијата на Никарагва која беше победена со 5:1.

Своја вечер имаше Лео Меси. Напаѓачот на Барселона беше стрелец на два гола од кои посебно се истакна со првиот кога си поигруваше со немоќните противници.

Во 37-та минута Меси на дело покажа дека е далеку понапред од нивото на репрезентативците на оваа селекција. Едноставно, овие играчи не се негово ниво.

Само минута после првиот гол Меси постигна и втор кога ја смести топката во мрежата после шутот на Агуеро.