Дома Фудбал Англија Aрсенал ги претстави дресовите за наредната сезона и ги воодушеви навивачите (ФОТО)

Aрсенал ги претстави дресовите за наредната сезона и ги воодушеви навивачите (ФОТО)

0

На фудбалерите до крајот на сезоната им остана уште финалето во Лигата на Европа против Челзи и тој натпревар е од голема важност за „топџиите“.

Арсенал преку Премиер лигата не успеа да се избори за место во Лигата на шампионите наредната сезона, а единствена шанса за излез во најелитното европско натпреварување им е триумф во Лигата на Европа.

Во Арсенал веќе започнаа да се подготвуваат за наредната сезона. Од наредната сезона Арсенал повеќе нема да биде облекуван од страна на „Пума“, спонзор на „топџиите“ ќе биде „Адидас“.

Денес во лондонскиот клуб ги претставија домашната и гостинската гарнитура на дресови која ги воодушеви навивачите и може да се каже дека „Адидас“ направи полн погодок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Не се бориме за опстанок, ниту за Европа, туку за Синиша Михајловиќ“

Играчите на Болоња повторно се спремни да се борат за Синиша Михајловиќ. Болоња оваа сезон…