Дома Видео Aрамбари од Гетафе го постигна можеби голот на сезоната во Ла Лига 🎥

Aрамбари од Гетафе го постигна можеби голот на сезоната во Ла Лига 🎥

Вчера Гетафе на домашен терен со убедливи 3:0 славеше против Валенсија и така ја прекина црната низа од шест натпревари без победа во Примера.

Гетафе мината сезона беше пријатно изненадување во Ла Лига, но сезонава не им оди. Сепак успеаа да ја победат Валенсија и да донесат малку позитивна атмосфера.

Натпреварот Валенсија го обележа фантастичниот гол од 35 метри на Мауро Арамбари. Останатите два гола на Гетафе беа дело Мата и Алена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…