Дома Видео Aлегри против Торино го шутна Бернардески 🎥

Aлегри против Торино го шутна Бернардески 🎥

Јувентус денес го доби градското дерби со Торино со 0:1. Натпреварот беше решен во 86. минута кога мрежата на Вања Милинковиќ Савиќ ја погоди Мануел Локатели.

Со овој триумф Јувентус успеа да влезе во серија од три победи во италијанското Калчо што секако е важно. Во дербито со Торино беше забележан и интересен момент во кој Алегри го шутна Бернардески.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Вестерло го прими најкомичниот гол сезонава 🎥

Вестерло вчера победи Мускрон со 4:3 во натпреварот во кој два гола постигна и македонскио…