Дома Македонски спорт Aгим Ибраими во „дрим-тимот“ на Марибор во последните 30 години

Aгим Ибраими во „дрим-тимот“ на Марибор во последните 30 години

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими доби големо признание од неговиот поранешен клуб Марибор.

Имено, Ибраими доби место во „дрим-тимот“ на Марибор во последните 30 години.

Ибраими бележеше големи успеси во дресот на Марибор и со овој клуб освои три титули во шампионатот на Словенија, а играше и во групната фаза од Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…