Дома Фудбал Англија Мурињо по ова ќе „удри“ по ВАР – погледнете што се случи на натпреварот на Манчестер Јунајтед (Видео)

var

Во натпреварот од ФА купот помешу Хадерсфилд и Манчестер Јунајтед сведоци бевме на уште еден пропуст на ВАР технологијата.

Ромелу Лукаку постигна гол за Манчестер Јунајтед уште во третата минута за 1:0, а во финишот од полувремето и Хуам Мата ја погоди мрежата, но овој погодок беше поништен поради офсајд.

Како што знаете ВАР оваа година се користи на куп натпреварите во Англија, па тоа беше случај и сега, но изгледа дека камерите не беа најдобро поставени, бидејќи ситуацијата беше регуларна.