Дома Фудбал Навивачот кој го прекина дербито имал нож. Полна вреќа „проектили“ до Куртоа

Навивачот кој го прекина дербито имал нож. Полна вреќа „проектили“ до Куртоа

Атлетико и Реал Мадрид одиграа 1:1 во хаотичното дерби од 8. коло на Ла Лига по прекин на натпреварот на околу 15 минути.

Реал поведе во 65. минута со голот на Едер Милитао, а голот особено бурно го прослави голманот на Реал, Тибо Куртоа, провоцирајќи ги навивачите на големиот ривал.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Најжестоките почнаа да фрлаат кон него запалки, шишиња и сендвичи, по што судијата го прекина натпреварот.

Судијата и Куртоа ги собраа сите предмети кои беа вперени кон голманот на Реал, а најголемо внимание привлече торбата која полета од трибините кај Куртоа. Ја подигна и му ја даде на судијата. Не се знае што имаше во неа, но на социјалните мрежи на големо се пишува дека се работи за измет. Тешко е да се докаже вистинитоста на споменатите шпекулации.

Куртоа, кој во кариерата забележа 154 одбрани за Атлетико, на сето ова им се насмеа на навивачите на Атлетико, гестикулирајќи им и извикувајќи „Повеќе!

На големата омраза меѓу навивачите на Атлетико и голманот на Реал, доказ за тоа што кај еден навивач на Атлетико кој фрлаше кон голманот на ривалот беше пронајден нож.