Дома Фудбал Лига на шампиони Капитенот на Јанг Бојс го изненади Халанд со потегот на полувремето 🎥

Капитенот на Јанг Бојс го изненади Халанд со потегот на полувремето 🎥

Фудбалерите на Јанг Бојс очекувано загубија од Манчестер Сити со 0:3 во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, а еден интересен момент на оваа средба беше виден на полувремето.

Натпреварот швајцарскиот тим го заврши без шут на голот и со само 30% на топка. На полувремето капитенот на гостинската екипа Мохамед Камара истрча да го бара дресот на Норвежанецот, Ерлинг Халанд.

Вообичаено е фудбалерите да ги менуваат дресовите на крајот од средбата, меѓутоа Камара побрза и тоа го направи на полувремето.