Дома Видео Му аплаудираше и Ибра: Жиру беше блиску до спектакуларен гол 🎥

Му аплаудираше и Ибра: Жиру беше блиску до спектакуларен гол 🎥

Милан вчера не успеа да ја победи Салернитана, „росонерите“ одиграа само 1:1. Имаше предност Милан од финишот на првото полувреме кога Жиру се запиша во листата на стрелци, но Диа во вториот дел донесе бод за гостите.

Жиру беше блиску и да постигне еден спектакуларен гол. Имено, се играше 28-та минута кога Французинот атрактивно со „ножички“ зафати едно нафрлување по корнер.

Од овој потег на Жиру импресиониран беше и Ибрахимовиќ кој му аплаудираше на својот сиграч, а добро познато е дека Швеѓанецот е вистински мајстор за акробатски голови.