Дома Македонски спорт Мак фудбал Ништо од историја за Победа – реми за елиминација од Колерејн во младинската ЛШ

Ништо од историја за Победа – реми за елиминација од Колерејн во младинската ЛШ

Mладинскиот тим на Победа не успеа да ја помине првата пречка во квалификациите за Лигата на шампионите откако денес во Скопје одигра 2:2 против Колерејн од Северна Ирска.

Овие 2:2 на Победа не беа доволни поради поразот пред седум дена на гостински терен од 3:2.

Денес црвено-белите поведоа рано со голот на Тошески во 6-тата минута, имаа многу повеќе од играта, доминација на теренот, неколку полушанси а најубавата на Дебрешлиоски во 37-та минута.

Во вториот дел многу помалку возбудувања пред противничкиот гол, а гостите со два брзи гола во 82-та и 87-та минута си обезбедија пробив во следната рунда. На крајот со гол од пенал Тодороски ги постави конечните 2-2.

ПОБЕДА : Мариновски, Ѓорчески (од 85 мин Миланоски), Аризанкоски, Ковиловски (од 86 мин. Петејчук), Поп-Антоски, Крстески (од 67 мин Варошаноски), Кочоски, Јакопетревски (од 89 мин. Нанчески), Дебрешлиоски, Тодороски, Тошески.