Дома Видео Камерата која снима од птичја перспектива понекогаш знае да биде проблем за голманите

Атлетик Билбао синоќа со минимални 1:0 во гости го победи тимот на Хуеска во натпревар од 24 коло во шпанската Ла Лига.

Билбао потешко од очекуваното успеа да запише нови три бода против најслабата екипа во Ла Лига оваа сезона. Одлучувачкиот момент се случи во 19. минута кога за гостите беше досуден пенал, а сигурен реализатор беше Раул Гарсија.

Во второто полувреме беше видена една комична ситуација кога беше погодена камерата која снима од птичја перспектива. Голманот на Атлетико при дегажмнанот на топката ја погоди камерата, а а судијата мораше да го прекине натпреварот.