Дома Топ вести Позната главната трансфер цел на Милан

Позната главната трансфер цел на Милан

Примарна трансфер цел на Милан во летниот преоден рок ќе биде Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пренесува „Газета дело Спорт“.

Србинот одби да го продолжи договорот со Лацио бидејќи сака трансфер, а неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Со оглед на фактот дека Милинковиќ-Савиќ на лето влегува во последната година од договорот Лацио ќе биде приморан да го продаде.

Јувентус и Арсенал веќе подолго време го сакаат Србинот, но сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Милан.

Трнерот Пиоли одлично го познава СМС од времето кога работеше во Лацио и сака да го убеди да му се придружи на „Сан Сиро“.

Бидејќи на лето Сергеј ќе влезе во последната година од договорот се верува дека Лацио ќе мора да се задоволи со 30 милиони евра, сума која „росонерите“се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мбапе претставен на Сантиаго Бернабеу: Ми се исполни сонот🎥

Килијан Мбапе денеска и официјално пред полниот Сантијаго Бернабеу беше преставен како нов…