Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 30.000 Англичани во транс: Погледнете како се прослави голот на Трипиер во Лондон (видео)

30.000 Англичани во транс: Погледнете како се прослави голот на Трипиер во Лондон (видео)

0
england fans

Градот Лондон за натпреварот помеѓу Англија и Хрватска во полуфиналето на Светското првенство го организираше најголемото јавно гледање уште од Европското првенство во 1996 година.

Градските власти предвидуваа 30.000 влезници кои беа бесплатно поделени на навивачите преку лотарија.

Погледнете како тука се прослави погодокот на Трипиер после пет минути игра од натпреварот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…