Дома Македонски спорт Мак фудбал Барди доби специјален подарок од „Најк“ 📷

Барди доби специјален подарок од „Најк“ 📷

Енис Барди доби специјален подарок од „Најк“ во пресрет на дуелот против Украина во второто коло на Европското првенство.

Барди на својот инстаграм-профил се пофали со подарокот. Компанијата „Најк“ направи специјални патики со неговите иницијали и македонско знаме.

 „На и надвор од теренот, ние навиваме за тебе…“, беше пораката на подарокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…