Дома Луд Спорт Џордан на 57 години покажува одлични движења во „стритбол“

Џордан на 57 години покажува одлични движења во „стритбол“

Според многумина најдобриот светски кошаркар во историјата годинава е актуелен поради култниот документарец „Посдледен танц“ за последната шампионската сезона на легендарните Булси од Чикаго во НБА лигата. Светската јавноста сега ја коментира и необичната улична снимка во која 57 годишниот Џотрдан игра баскет .

„Момчиња, гледате ли вие ЈуТјуб? Погледнете кој е Мајкл Џордан“, пишува во текстот покрај видеото.

Имено на твитер се појави видео на кое може да се види како нејдобиот кошаркар на сите времиња во светот игра баскет со непознати „баскетџии“ на едно обично улично игралиште.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо ужива на скапоцена јахта 📷

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо ужива со својата фамилија после освоеното Скудето.…