Дома Фудбал Англија Јунајтед влезе во серија, падна и Лестер!

Јунајтед влезе во серија, падна и Лестер!

Падна и Лестер пред Манчестер Јунајтед, „црвените ѓаволи“, врзаа три победи во три натпревари после стартните два порази од Брајтон и Брентфорд.

Лестер беше победен со минимален резултат 0:1. Единствениот гол на натпреварот го постигна Џејдон Санчо. Повторно Јунајтед доби шанса од клупата во вториот дел, а Мегваер и трет пат остана на клупата.

Се разбудија „лисиците“ денес, но веќе беше доцна, создадоа неколку полуприлики во второто полувреме. Санчо одлучувачкиот гол на натпреварот го постигна во 23. минута.

Добра прилика за постигнување гол имаше и Ронлдо, меѓутоа неговиот добар обид со „ножички“ заврши покрај голот.