Тикет на денот (сабота, 27.08.2022)

tiket na denot

Оваа сабота имаме фантастична понуда. Ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и веруваме дека тоа е вистинската добитна комбинација. Ова е нашиот предлог за денес.

Саутемптон – Манчестер Јунајтед – 2/2 @ 2.65 во Mozzart

Саутемптон досега од три изиграни натпревари зеде четири бода и запиша една победа, едно реми и еден пораз, а општо познато е дека главната цел на овој тим е да обезбедат само навремен опстанок. Манчестер Јунајтед од друга страна ја оправда грешката во последниот натпревар бидејќи изигра одличен натпревар против Ливерпул и победи со резултат 2-1. Сметаме дека ова е почеток на одличен период за Црвените Ѓаволи и дека на овој натпревар повторно ќе победат без поголеми проблеми. Типуваме 2/2 со квота 2.65 во Mozzart.

Херта – Дортмунд – 2 @ 1.70 во Bet365

Ако денот се познава по утрото, тогаш ова за Херта ќе биде уште една тешка сезона. Тие во изминатите три натпревари успеаа да земат само еден бод и сега се дел од црвената зона, а конкуренцијата за опстанок е огромна. Дортмунд од друга страна запиша две победи во првите две кола, а во последниот натпревар без поразени од Бремен на чуден начин. Иако имаа водство од 2-0 до 89-та минута, тие сепак не успеаа да земат ниту еден бод бидејќи во преостанатите шест минути Вердер постигна три погодоци. Веруваме дека таа грешка нема да се повтори, па овде предлагаме да изиграте чиста 2-ка со квота 1.70 во Bet365.