Дома Фудбал Англија Погледнете како стопер од 85 милиони евра го маркира противничкиот играч (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед на своите навивачи вчера им приредија уште едно разочарување со поразот од Барнли (0:2).

Гостите препознатлива игра стигнаа до важни три бода, а погодуваа Вуд во 39. минута и Родригез во 56. минута. Барнли својата игра ја гради на долги топки и прекини и тоа е добро познато, но играчите на Јунајтед како да не беа подготвени за такво нешто, посебно не Хари Мегваер.

Мегваер е главниот виновник за голот на Вуд и вакво чување при прекин сигурно не се очекува од стопер кој е платен 85 милиони евра.