Дома Фудбал Англија Пеп Гвардиола лудуваше покрај линијата: Погледнете како го “малтретираше“ судијата

Манчестер Сити синоќа направи голем кикс на Етихад.

Граѓаните освоија само бод (1:1) во натпреварот против ВБА и тимот на Пеп Гвардиола не изгледа никако како шампионски оваа сезона.

Шпанскиот стручњак имаше интересен дуел со четвртиот судија на овој натпревар Ентони Тејлор. Лудуваше покрај аут линијата, а дури се обиде да го спречи Тејлор да покаже колку ќе биде продолжен натпреварот.

Потоа ја објасни причината зошто го направил тоа.

„Го прашав, како четири минути? Имаше шест измени и Жесус лежеше на теренот три минути. Очекував поголемо продолежние.“ – рече Гвардиола.

Сити во овие четири минути имаше две големи шанси да дојде до победа, но голманот на ВБА беше на висина на задачата.