Дома Видео Навивачите на Партизан во транс, Начо погоди за водство на „црно-белите“

Навивачите на Партизан во транс, Начо погоди за водство на „црно-белите“

Партизан и Црвена Звезда моментално играат полуфинален натпревар во рамките на Купот на Србија.

Во финишот на првото полувреме Звезда беше нешто подобра и имаше две шанси, но остана 0:0.

Партизан во 58. минута ги казни за промашувањата. Садик направи дар-мар во одбраната на гостите, му асистираше на Начо, кој со доста среќа погоди за 1:0 и делириум на трибините.

Мора да се признае дека и голманот на гостинската екипа Борјан мораше многу подобро да интервенира.