Дома Фудбал Германија Машинеријата на Баерн не запира, Борусија до победа и без Халанд 🎥

Машинеријата на Баерн не запира, Борусија до победа и без Халанд 🎥

Фудбалерите на Баерн денес без поголеми проблеми го победија Хофенхајм со 4:0.

Баварците под водство на Нагелсман станаа вистинска машинерија. Гнабри го отвори резултатот, потоа погодо Левандовски, а на 3:0 зголеми Чупо Мотинг во 82. минута. Набрзо по овој гол се поништи погодок на Толисо, но само неколку минути подоцна Коман ги постави конечните 4:0.

Борујсија Дортмунд гостуваше во Биефилд, па и без Ерлинг Халанд дојде до победа од 3:1. Овој дуел беше обележан со одличниот гол на Хумелс, погодија уште Чан и Белингам, додека за домаќините стрелец беше Клос од пенал.

Во останатите два натпревари Лајпциг немаше проблеми со Фурт, додека Волфсбург на домашен терен претрпе пораз од Фрајбург со 0:2.