Дома Фудбал Луда сцена во Ла Лига: Напаѓачот Окампос одбрани зицер на голманот Димитровиќ во 101. минута (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Севиља и Еибар во Ла Лига вчера имаше луда завршница откако напаѓачот Оскампос беше принуден да застане на голот, а во 101. минута го спречи голманот на гостите Димитровиќ да изедначи на 1:1.

Севиља победи минимално со 1:0. Домаќините имаа прилика да го решат натпреварот, а откако тоа не го направија можеа да бидат казнети во последните минути.

Во 95. минута Влцлик ја погоди стативата и во таа акција се повреди голманот на домшните. Бидејќи Лопатеги ги изврши сите измени некој играч мораше да застане на голот, па улогатан а голман ја превзема напаѓачот Лукас Оскампос.

За последниот напад во натпреварот голманот на Еибар, Марко Димитровиќ дојде во шеснаесетникот и се најде во добра прилика, шутираше, но Оскампос го одбрани неговиот удар.