Дома Видео Кеси се фати за глава: Ансу Фати му спречи чист гол во „Ел Класико“ 🎥

Кеси се фати за глава: Ансу Фати му спречи чист гол во „Ел Класико“ 🎥

Барселона победи во првиот натпревар од „Копа Дел Реј“ со 0:1. Во еден натпревар без многу шанси многу лесно Каталонците можеа да обезбедат и повисока предност за реваншот.

Напаѓачот Ансу Фати во игра кај Барселона влезе во 69-тата минута на местото на Рафиња, а само три минута подоцна одигра улога на дефанзивец на Реал Мадрид.

Франк Кеси влезе во одлична прилика за гол и шутираше, топката одеше во празната мрежа, но на патот и застана неговиот соиграч.

Интересна беше реакцијата на Кеси кој како да не можеше да си поверува дека беше изблокиран од неговиот соиграч, па и му објаснуваше на Фати дека требало само да потскокне.