Дома Фудбал Останато Иниеста и понатаму држи лекции по фудбал во Јапонија 🎥

Иниеста и понатаму држи лекции по фудбал во Јапонија 🎥

Висел Кобе во дербито на 31. коло од јапонското првенство славеше против Урав со убедливи 5:1, а во овој меч блескаш Андрес Иниеста.

Славниот шпански фудбалер беше незапирилив за противничките фудбалер и постигна два гола и запиша една асистенција. Кобе поведе во осмата минута со голот на Осако, а потоа во 21. на сцена стапи Шпанецот. Иниеста ја затресе противничката мрежа од слбооден удар. До крајот на полувремето Иниеста на асистенција на Осако го постигна вториот гол на мечот.

На самото отварање на второто полувреме гостите постигнаа гол на надеж. Но, само четири минути по тој гол Иниеста одново асистира за 4:1. Во 75. минута на местото на Иниеста во игра влезе Бојан Кркиќ кој стави и точка на натпреварот за конечни 5:1.