Дома Фудбал Англија Го имаме промашувањето на сезоната во Премиер лигата

Го имаме промашувањето на сезоната во Премиер лигата

Њукасл вчера го одигра натпреварот против Барнли во рамки на 14. коло од англиската Премиер лига.

После 23 минути игра Њукасл водеше со 0:2, а Барнли намали на 1:2 во 40. минута.

Така на чполувреме се замина со водство на Њукасл од 1:2,  акрилниот фудбалер на гостите Мат Ричи во 50. минута имаше прилика да ја донесе победата со третиот гол за тимот.

Од само пет метри требаше да ја турне топката во голот, но за некое чудо успеа да промаши. Буквално сите на стадионот ја видоа топката во голот, но Ричи имаше други планови…