Дома Фудбал Англија Видео: Шампионскиот тим на Пеп демонстрира моќ на „Емирати“ – Арсенал потопен за едно полувреме!

man city

Манчестер Сити вечерва буквално си поигрува со тимот на Арсенал.

Избраниците на Пеп Гвардиола демонстрираат вистинска моќ на „Емирати“ и после 45 минути игра на полувремето имаат огромна предност од 0:3. Прво Бернардо Силва во 15 минута со прекрасен погодок го отвори резултатот, Давид Силва зголеми на 28, а одличниот Сане во 33 минута погоди за веќе убедливо 0:3.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

„Граѓаните“ на шест минути пред крајот на полувремето имаа одлична прилика за четврти погодок, но Петар Чех го одбрани ударот на Серхио Агуеро од непосредна близина.

Арсенал во текот полувремето испрати неколку закани, но избраниците на Венгер не успеаа да создадат ниту една 100% шанса. Најсериозна закан беше ударот на Гранит Џака кој го одбрани Едерсон.

Навистина катастрофално полувреме за тимот на Арсен Венгер.