Дома Фудбал Италија ВИДЕО: Лацио предводен од Имобиле го разби СПАЛ

imobile

Фудбалерите на Лацио денес на домашен терен го победија СПАЛ со 4:1 во натпревар од 11-тото коло од италијанската Серија А.

Лацио без поголеми проблеми го победи СПАЛ кој добар отпор пружи само во првиот половина час игра. Римскиот клуб до предност стигна во 26-тата минута кога Имобиле погоди за 1:0. Сепак, гостите изедначија само две минути подоцна преку Антенучи.

Меѓутоа до крајот на првиот дел Лацио успеа да стигне до 2:1 со нов гол на Имобиле.

Во вториот дел Лацио апсолутно го надигра СПАЛ и создаде голем број прилики пред голот на гостите.

Третиот гол го видовме во 59-тата минута кога Каталди постигна убав погодок за 3:1. Уште поубав гол постигна Пароло кој така ги постави конечните 4:1.