Дома Фудбал Останато Видео: Големото турско дерби заврши без победик и со тепачка!

Многу возбудлив натпревар одиграа Галатасарај и Фенербахче кој заврши без победник (2:2), но имаше и „трето полувреме“ во кое фудбалерите физички се пресметаа.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмаз ги одигра сите 90 минути и пред самиот крај пропушти да му донесе победа на својот тим, откако неговиот удар го одбрани Муслера.

Галатасарај имаше водство од 2:0, но потоа за седум минути во второто полувреме Фенер успеа да се врати во натпреварот.

После последниот свиреж на судијата настана вистинска мешаница на теренот. Домашните фудбалери започнаа по терен да го бркаат стрелецот на вториот гол за Фенербахче, Жилсон, а во мешаницата се вклучија и членови на стручните штабови.