Дома Фудбал Италија Видео: Безидејно, срамно, очајно – што ли си мислеа играчите на Челзи во 74 минута од натпреварот!?

chelsea city

Безидејно и неспособно – така изгледаше Челзи во вчерашниот натпревар на „Итихад“ во кој домаќинот славеше со 1:0.

Не е срамно да се изгуби од Сити, посебно не од овој кој го води Пеп Гвардиола, а впрочем резултатот 1:0 не е болен како на пример 3:0 (Арсенал со овој резултат изгуби два пати во само неколку денови). Значи, до некаде може да се разбере постапката на Антонио Конте кој и самиот кажа дека не е луд за да го нападне Сити и така да изгуби со пет разлика.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Еден Азар јавно ја критикуваше формацијата на Италијанецот, истакнувајќи дека не било можно со таква игра нешто да направат.

Колку Челзи изгледаше безидејно и немоќно, најдобро покажува моментот од 73 минута. Играчите на Сити си додаваа на средина од теренот, а ниту еден фудбалер на Челзи не ни помислуваше да нападне, како да е 5:0, а не 1:0.

Сеск Фабрегас и Вилијан стојат, Бразилецот уште не што и зборува со судијата нешто што тешко може да се види во Премиер лигата, посебно не од актуелниот шампиони. Како да заборавиле нешто дома во Лондон? Ниту еден ривал не е толку добар да се откажете во 74 минута при резултат 0:1.