Дома Фудбал Лига на шампиони Брага направи спектакуларен пресврт, Сосиедад славеше во Салцбург🎥

Брага направи спектакуларен пресврт, Сосиедад славеше во Салцбург🎥

Фудбалерите на Брага направија голем пресврт на гостувањето против Униот Берлин во ЛШ, Сосиедад беше пресилен за Салцбург.

Унион Берлин имаше фантастичен и дојде во водсво во 30-та минута со голот на Бекер, а само неколку минути подоцна истиот играч зголеми и на 2-0.

На четири минути пред крајот на првиот дел, Ниакате даде гол за Брага и го најави спектакуларниот пресврт.На стартот на вториот дел Брума погоди за 2:2, до крајот Унион напаѓаше и беше поблиску до гол, но во 94-та минута Брага дојде до голема победа од 2:3.

Реал Сосиедад оствари важен триумф на гости против Салцбург од 0:2.  Шпанскиот тим поведе со голот на Микел Ојарзабал во седмата минута, а вториот погодок беше дело на Браис Мендес.