Дома Фудбал Италија Бонучи во дербито имаше контроверзен поздрав со судијата Роки (ВИДЕО)

Бонучи во дербито имаше контроверзен поздрав со судијата Роки (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус во неделата на гости го победија Интер во големото дерби со 2:1.

Јувентус поведе уште во третата минута кога Дибала ја затресе мрежата на домаќините, но Интер успеа да дојде до изедначување со голот од пенал на Лаутаро Мартинез.

Меѓутоа „старата дама“ во финишот од натпреварот преку Гонзало Игуаин стигна до гол кој им донесе победа.

Интер до крајот имаше две одлични шанси, но резултатот не се промени.

Сега два дена после натпреварот во центарот на вниманието се најде Леонардо Бонучи.

Бонучи во 76-тата минута на контроверзен начин се поздрави со главниот судија Џанлука Роки.