Дома Фудбал Англија Бесниот Покетино имаше што да му каже на судијата Мајк Дин (ВИДЕО)

Бесниот Покетино имаше што да му каже на судијата Мајк Дин (ВИДЕО)

Тимот на Барнли денес на свој терен го пречека третопласираниот тим на премиерлигашката табела Тотенхем во рамките од 27-то коло во првенството.

Денешниот натпревар го обележи враќањето на Хари Кејн кој се опорави од тешлатап овреда и се најде во стартниот тим против Тотенхем.
Во првиот дел не видовме премногу добри шанси, па на полувреме се замина со резултат 0:0.

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓

Сепак вториот дел донесе многу подобар фудбал. Возбудувањата започнаа со одличниот удар на Кејн од далечина во 50-тата минута, но голманот на Барнли беше на висина на задачата.

Седум минути подоцна Барнли стигнува до предност. Мекнели нафрли о корнер, а голот за водство на домаќините го постигна Крис Вуд.

Возврати Тотенхем преку Хари Кејн во 65-тата минута. Одличниот Кејн го издржа дуелот со дефанзивците на Барнли и го матираше противничкиот голман за 1:1.

Сепак, иако се очекуваше притисок на Тотенхем после изедначувањето, Барнли беше тимот кој создаде подобри прилики.

Таквата игра им се исплатеше во 84-тата минута кога Барнес се најде на вистинското место и погоди за 2:1.

Oвој пораз за Тотенхем веројатно значеше и крај на шампионските амбиции, па поради тоа и на Маурисио Покетино му беше потешко да го прифати.

Тренерот на Тотенхем беше незадоволен и после натпреварот имаше што да му приговори на главниот судија Мајк Дин.