Дома Останати Кошарка НБА „Џордан во „Последниот танц“ лаже и измислува“

„Џордан во „Последниот танц“ лаже и измислува“

Aвторот на книгата „Правилата на Џордан“ откри некои работи, секако не се, но тврди дека некои работи во документарецот „Последниот танц“ се измислени.

Целиот свет пишува за документарецот посветен на животот и кариерата на Џордан. Сем Смит кој ја напиша позната книгна „правилата“ на Џордан тврди дека во документарецот има работи кои не се вистина.

„Нема се да ви кажам тоа не би било во ред. Ги изгледав сите епизоди, лежеше и измислуваше. Не се секако, но постојат приказни кои се тотална глупост и немаат смисла. Го знаете она кога ќе се каже базирано на вистинити приказни епа ова е филм не е документарец“, се насмеа Смит.

Што излажал Џордан?

Труењето со пица пред натпреварот со Јута.

„Има уште многу работи кои Џордан ги премоли, иако се случиле“, тврди Смит.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Oва е прстенот кој Коби го подари на неговата мајка и кој сега се продаде за 200.000 долари (ФОТО)

Eден од двата дијамантски прстени кои Коби им ги поклони на родителите е продаден на аукци…