Дома Фудбал Англија Џерард сака да го задржи Кутињо: Веќе покажа за што е способен

Џерард сака да го задржи Кутињо: Веќе покажа за што е способен


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Екипата на Астон Вила со доведувањето на Стивен Џерард доведе и неколку квалитетни засилување меѓу кои беше и бразилскиот ас Фелипе Кутињо.

Клубот од Бирмингем во јануари го позајми поранешниот фудбалер на Ливерпул на шест месеци од Барселона и во неговиот договор има откупна клазула од 33 милиони фунти.

Според изјавата на Џерард, Астон Вила сака да го задржи Кутињо.

„Управниот одбор на клубот го следи секој натпревар и наскоро треба да донесе конечна одлука, Фил веќе покажа колку е способен. Се врати во добра физичка кондиција и против Саутемптон мислам дека можевме да го видиме стариот Кутињо“, изјави Џерард.

Сезонава Кутињо веќе постигна три гола во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…