Дома Фудбал Италија Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормилото на „волчицата“.

Џеко не беше во добри односи со тренерот Фонсека и се шпекулираше со негово заминување, но сега може да се променат работите со доаѓањето на Мурињо.

„Сите знаеме дека ова не беше една од најдобрите сезони. Но, дербито е секогаш дерби, изгубивме во првиот дел од сезоната, па сакавме да дадеме сè за добро да ја завршиме годината. Мурињо е најдоброто нешто што можеше да и се случи на Рома, тој веќе донесе ентузијазам, Рома е тешка средина и подобар тренер не можеше да дојде“, изјави Џеко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…