Дома Трансфер зона Ќе си дозволи ли Челзи да го изгуби Азар, сега кога не може да му доведе замена?

Ќе си дозволи ли Челзи да го изгуби Азар, сега кога не може да му доведе замена?

0
azar

Иако преодниот рок во Англија заврши вчера, екипата на Челзи би можела да претрпи промени до крајот на август.

Управата на „сините“ до овој момент успеа да го задржи Еден Азар на „Стенфрод Бриџ“, но се уште би можеле да го изгубат.

Имено, преодниот рок во Шпанија е отворен до 31 август, па Реал Мадрид има уште 21 ден да го скрши отпорот на Челзи и конечно да го ангажира Азар.

Да потсетиме, овие два клуба ова лето веќе соработуваа кога во едниот правец замина Тибо Куртоа, а во другиот Матео Ковачиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Сепак, со Азар ситуацијата е далеку покомплицирана со оглед дека се работи за најдобриот играч на Челзи, а на Реал не им олеснува ниту тоа што Челзи веќе не може да доведе замена.

Без оглед на се не треба да се сомнеавме дека доколку Перез навистина го сака Азар ќе направи обид, посебно доколку се реализираат најавите за трансфер на Модриќ во Интер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…