Дома Македонски спорт Мак ракомет Ќе има ли во Куманово елитен ракомет? ЖРК Куманово се пријави за настап во Лигата на шампионите!

Ќе има ли во Куманово елитен ракомет? ЖРК Куманово се пријави за настап во Лигата на шампионите!

Ракометарките на Куманово денес се пријавија во Ракометната Федерација на Македонија за настап во женската Лига на шампионите.

Според ранкингот на ЕХФ Македонија има едно директно место во групната фаза, меѓутоа сепак ќе треба да се почека одлуката на ЕХФ во формирањето на групите.

Во Куманово имаат желба да го донесат елитниот ракомет пред гледачите, сепак да почекаме да видиме дали ќе добијат зелено светло.

Последен наш женски тим кој играше во Лигата на шампионите беше ЖРК Вардар пред две години.

Фото: ЖРК Куманово

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња, освојувачи на Лига на шампиони

ПН: Ракометниот клуб Голден Арт КЛ 7, во пресрет на новата натпреварувачка сезона и предиз…