Дома Трансфер зона Ќе го откупи ли Реал Мадрид Кепа?

Ќе го откупи ли Реал Мадрид Кепа?

Реал Мадрид не планира да го купи шпанскиот голман Кепа Аризабалага кога ќе заврши неговата позајмица.

„Сините“ го купија Кепа во 2018 година за 71,6 милиони фунти, но шпанскиот голман имаше многу проблеми во Лондон, па дури и го загуби статусот на прв голман на Едуард Менди.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Маурицио Покетино пристигна оваа сезона во Челси и најави дека Кепа ќе биде прв голман, меѓутоа ситуацијата се промени и 29-годишниот голман се пресели во Мадрид.

Кепа не се прослави ниту кај „кралевите“, па на лето ќе се врати во Лондон, но најверојатно ниту таму нема долго да се задржи бидејќи Челси ги има Роберт Санчез и Ѓорѓе Петровиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…